Domácí chov hadů


            Novinky na webu:         Dodány nové reference        od spokojených majitelů.        Dále nové video z pořadu       Rady ptáka Loskutáka                                    

guttata

Proč si pořídit hada domů

V první řadě je třeba si uvědomit proč si hada chceme pořídit.

V případě, že si chcete pořídit hada jen proto, že ho třeba má Váš známí nebo proto, že to je například módní tak doporučuji si žádného hada nepořizovat. A to nejen proto, že se klidně dožívají 15 a více let, ale hlavně k takovému zvířeti musíte mít vytvořen kladný vztah a na rozdíl od běžných domácích mazlíčků jako jsou psi a kočky žádné útulky pro odložené hady nejsou.

V žádném případě není had slizký jak si někteří myslí, ale je nádherně suchý a na omak je velmi příjemný. O hadech lze říci, že to jsou zvířata velmi klidná a rozvážná. Svoji potravu dokáží nehybně sledovat velmi dlouho a zaútočí až když jsou si jisti úspěchem.

Pro mnoho velmi důležitým důvodem je i to, že had nemá žádnou srst a je tedy vhodný i do domácnosti, kde je některý z členů rodiny alergik. Takových zvířat je velmi málo a na rozdíl třeba od rybiček, které jsou pro alergiky také vhodné si můžete hada vytáhnout a nechat ho třeba po rukou volně plazit. Z vlastních zkušeností mohu říci, že je to velmi příjemné a uklidňující.
Chov hada je naprosto nenáročný jak na čas tak na peníze.

Další neméně důležitou vlastností hadů je to, že se nemusí krmit každý den (to by jim naopak ublížilo), ale postačí krmit mladé hady 1x týdně a dospělé 1x za 14 dní. Tyto doby jsou jen orientační záleží na jednotlivém druhu.

Jako jedinou nevýhodu se možná dá považovat to, že opravdu had se nedá ochočit a vycvičit.